Instruktorzy

Zarówno instruktorzy naszego Studia, jak i jego założyciele zajmują się tańcem od wielu lat. Uczą innych, a także samych siebie, by wciąż rozwijać się i dążyć do doskonałości. Ich celem jest przede wszystkim wypracowanie kontroli nad ciałem. To właśnie dzięki świadomości własnego ruchu jesteśmy w stanie wyrażać emocje poprzez taniec i obrazować muzykę, którą słyszymy.

Niektórzy instruktorzy są z nami związani od wielu lat, inni od niedawna. Cała kadra posiada jednak odpowiednie przygotowanie i kwalifikacje. Ponadto starają się przekazywać młodym tancerzom pasję, uczyć kreatywności oraz zachęcić do tego, by w taniec wkładali całe swoje serce.

Jola Kaźmierczak

Jola Tancerka, choreograf, instruktor tańca towarzyskiego i nowoczesnego w Up2Excellence Studio,  absolwentka instruktorskiego kursu tańca sportowego na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, sędzia Polskiego Zawodowego Stowarzyszenia Tanecznego oraz sędzia Polskie Federacji Tańca.

 Jej pierwsze spotkanie z tańcem miało miejsce  w 1988 roku podczas kursu tańca towarzyskiego w jednej z bydgoskich szkół tanecznych. Od tej pory taniec stał się jej pasją, sposobem na życie a treningi powoli zaczęły wypełniać niemalże każdą wolną chwilę. Okres 1990 – 2002 to okres ciężkiej pracy na parkiecie pod okiem najlepszych w Polsce trenerów tańca towarzyskiego zarówno w stylu latynoamerykańskim jak i standardowym, to również okres szkoleń poza granicami kraju u takich sław tańca jak Amanda Owen, Bobie i Bill Irwin (Wielka Brytania).
Intensywna praca i nieustanne doskonalenie swoich umiejętności, udział w licznych turniejach tańca w kraju i zagranicą ukoronowane zostały zdobyciem najwyższej międzynarodowej klasy tanecznej S w stylu standard. Wraz ze swoim partnerem, teraz już mężem, prezentowali się na parkietach Polski, Niemiec, Czech i Francji a najważniejszymi turniejami w jej karierze były: Mistrzostwa Polski, Otwarte Mistrzostwa Polski, German Open Championships, French Open Championships, Hradec Kralove Open IDSF. Do dzisiaj, wraz   z mężem na stałe współpracuje ze szkołami tańca w Polsce i Niemczech w charakterze konsultanta stylu standard, wspólnie założyli swoje studio tańca towarzyskiego „Step Stars”.
W 2000 roku zdobyła dyplom Instruktora Tańca  w specjalności Taniec Towarzyski wydany przez Polskie Towarzystwo Taneczne. Do 2002 roku swoje marzenia realizowała na sali tanecznej jako tancerz, dziś jako instruktor  i choreograf zarażając swoją pasją młodzież  i to nie tylko w tańcu towarzyskim. Choć jest to styl, któremu poświęciła najwięcej czasu, pracy i zaangażowania, to już w 1997 rozpoczęła pracę w Młodzieżowym Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy jako instruktor tańca nowoczesnego. Wykorzystując każdą sposobność, aby doskonalić swoje umiejętności brała udział w wielu szkoleniach tanecznych z  zakresu różnych form tańca nowoczesnego i tańca współczesnego prowadzonych przez wybitnych nauczycieli  i choreografów  w Polsce. 
Jednak to hip hop stał się drugim stylem tańca, który pochłonął ją całkowicie. Stało się tak dzięki pracy z młodzieżą z grupy tanecznej SPIN, którą założyła i trenowała w Młodzieżowym Domu Kultury nr 5. Dzieląc pasję ze swoimi tancerzami postanowiła poznać i doskonalić ten styl tańca, a dla doświadczonego tancerza, jakim jest, okazało się   to nietrudnym zadaniem. Wiedzę i umiejętności w tym stylu zawdzięcza wielu warsztatom prowadzonym przez nauczycieli z Włoch, Stanów Zjednoczonych, Portugalii. W latach 2006-2012 trenowała grupę taneczną Flow w Studiu Tańca Born2Dance aby na początku 2012 roku wspólnie z mężem założyć Up2Excellence Studio.
Nieustannie doskonali swoje umiejętności, gdyż wie, że rozwój jest wpisany w jej pracę i że tylko w ten sposób można osiągnąć coraz większą świadomość ciała i własnego stylu tańca. 
W 2006 roku zdobyła dyplom Instruktora Tańca  w Street & Pop Dance oraz Special Couple Dances oraz uprawnienia sędziowskie Polskiego Zawodowego Stowarzyszenia Tanecznego. Aktualnie jest absolwentką instruktorskiego kursu tańca sportowego na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Taniec i praca z młodymi tancerzami jest jej wielką miłością, receptą na dobre samopoczucie i radość z życia.

 

Andrzej Kaźmierczak

AndrzejTancerz, instruktor tańca towarzyskiego w Up2Excellence Studio,  dyplomowany Instruktor Tańca Towarzyskiego z wieloletnim doświadczeniem trenerskim.

Jako tancerz szkolił się zarówno w stylu latynoamerykańskim jak i standardowym pod okiem najlepszych w Polsce trenerów tańca towarzyskiego oraz poza granicami kraju u takich sław tańca jak Amanda Owen, Bobie i Bill Irwin (Wielka Brytania).
Intensywna praca i nieustanne doskonalenie swoich umiejętności, udział w licznych turniejach tańca w kraju i zagranicą ukoronowane zostały zdobyciem najwyższej międzynarodowej klasy tanecznej S w stylu standard. Wraz ze swoją partnerką w tańcu, teraz już żoną , prezentowali się na parkietach Polski, Niemiec, Czech i Francji a najważniejszymi turniejami w jej karierze były: Mistrzostwa Polski, Otwarte Mistrzostwa Polski, German Open Championships, French Open Championships, Hradec Kralove Open IDSF. Wraz z żoną wspólnie założyli swoje pierwsze studio tańca towarzyskiego „Step Stars”.

 

Paulina Wyżlic - PAULA LOLA WU

PaulinaNasza prawdziwa „petardyczna” dziewczyna ;) Uczy, sama tańczy i nigdy nie przestanie!

Tancerka oraz dyplomowana instruktorka tańca nowoczesnego, trenerka grupy tanecznej WOLF KIDS w U2E Studio.

Absolwentka pedagogiki i terapii pedagogicznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Paulina już od wielu lat pracuje z młodymi tancerzami – jest doświadczoną instruktorką, którą uwielbiają dzieci. Jej treningi są pełne ekspresji i dynamiki a choreografie to połączenie oldschool’owego hip hop’u z niewielką domieszką różnych stylów. Ma w sobie bardzo dużo pozytywnej energii i zaraża nią swoich podopiecznych.

Pomimo młodego wieku ma na swoim „koncie” nie tylko własne osiągnięcia, ale też niemałe osiągnięcia swoich wychowanków. Wytrenowała II V-ce Mistrzów Polski oraz finalistów Mistrzostw Europy w kategorii mini formacje do 11 lat, Mistrza Polski w solo do 11 lat oraz II v-ce Mistrza Opolski do 7 lat oraz wiele innych solistów, duetów w kategorii do 11 lat.

ZAPRASZAMY młodych tancerzy na taneczną przygodę z PAULĄ!!!!

 

Dorian Kuźniewski

Dorianhip-hop / new style / new age Tancerz, Instruktor, choreograf w studiu tańca Up2Excellence. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął w wieku 10 lat. Od pierwszych treningów można było odnaleźć w nim wyjątkowy talent, charyzmę i muzykalność. Jest solistą z dużymi osiągnięciami na zawodach tanecznych rangi Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Zajął IV miejsce na mistrzostwach Europy w Kielcach w kategorii soliści pow. 16 lat. Dwukrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski Freestyle w kategorii solista pow. 16 lat. Wraz z grupą taneczną WOLF GANG był finalistą Mistrzostw Europy 2013 (6 miejsce), 2014 (7 miejsce) i 2016 (6 miejsce). Był finalistą na Mistrzostwach Świata 2013 (6 miejsce), 2014 (6 miejsce). Nieustannie szkoli swój warsztat i rozwija umiejętności, dzięki czemu jego choreografie są zawsze nowatorskie i zaskakujące. Szkolił się u najlepszych m.in. Kenzo Alvares, Tony Tzar, Kapela Marna, Kaelynn Harris, Nicklas Milling Pedersen, Brian Puspos, Kyle Hanagami, CJ Salvador, Ian Eastwood, Lia Kim, Lando Wilkins, Duc Anh Tran, Lyle Beniga, Shaun Evernisto, Salah, Les Twins, Marcin Rębilas, Ela Osiejewska, Krzysztof Chamera, Artur Frontczak, Wojtek Osiejewski, Alan Piotrowski, Joanna Rusznica, Sonia Felbur, Piotr Abramowicz, Anita Sawicka, Justin Fuentes, Alisa Tsitseronova, Baiba Klints, Adrien Rako, Gabriel Francisco. Jako tancerz i choreograf U2E brał również udział przy tworzeniu opraw artystycznych dla m.in.: Teledysk „Awangarda” Światowy Festiwal Optymizmu w Ostródzie Mam Talent 2016 - półfinał programu telewizji TVN Najbardziej w tańcu ceni możliwość wyrażenia siebie oraz pokazywanie tego jak czuje muzykę, w każdą swoją choreografię wkłada mnóstwo pracy i dokładności. Tworzy układy z niezwykłą swobodą a jego uwadze nie umknie nawet najmniejszy dźwięk.

 

Mariusz Swatek

MariuszInstruktor Break Dance w U2E Studio. Tego niezwykle trudnego stylu tańca mogą uczyć jedynie wyjątkowe osoby a nasz instruktor do nich niewątpliwie się zalicza!

Ten B-Boy - jak mało kto w tym stylu tańca - to doskonały pedagog i technik. Bardzo trafnie dopasowuje poziom treningu do umiejętności i predyspozycji tancerzy - B-Boy'ingu nauczy każdego! A przy tym jest dowcipny, wesoły i potrafi zmusić tancerzy do ciężkiej pracy:)

Magister Kultury Fizycznej, tancerz, choreograf, uczestnik 3 edycji “You Can Dance- Po prostu Tańcz. Tańcem zajmuje się od ponad 14 lat, zaś swoją przygodę z tańcem Break Dance zaczął trenując w Bydgoszczy, na ulicy. Kariera taneczna okazała się jego zbawieniem, dzięki czemu swoje umiejętności mógł pokazać również poza granicami kraju. Tańczył zarówno w Polsce, Grecji, Niemczech, Anglii, jak również U.S.A. Aby udoskonalić swoje umiejętności tańczył z grupą “Soul Mavericks” (Londyn), oraz szlifował własne ruchy wraz ze światową czołówką taneczną podczas pracy jako krupier oraz tancerz w największym kasynie na świecie Foxwoods Casino Resort znajdującym się tuż przy Nowym Yorku. Taniec Break Dance to jego wielka pasja. Jego zdaniem kluczem do sukcesu jest długi i żmudny trening.

 

Nicole Kościelna

NicoleTancerka, instruktorka i choreografka w Studiu Tańca Up2Ecellence. Od najmłodszych lat związana jest z tańcem oraz grupa WOLF GANG. Na codzień jest bardzo wymagającą i konsekwentną osobą, która z uporem dąży do realizacji postawionych sobie celów. Jest perfekcjonistką i jak na swój wiek tworzy bardzo dojrzałe i dopracowane choreografie New Age - raz pełne kobiecości a innym razem pełne "mocnych" akcentów układy. Nicole to chodzący wulkan energii! Niezliczona ilość uśmiechu, dobra zabawa i poczucie humoru zawsze towarzyszą jej na zajęciach.

Razem z grupą WOLF GANG CREW ma na swoim koncie sporo osiągnięć na arenie międzynarodowej jako tancerka tej grupy. Największymi sukcesami są : II-Vice Mistrzostwo Kraju, wielokrotni finaliści Mistrzostw Europy oraz 6 miejsce na Mistrzostwach Świata.

Miała okazję szkolić sie u wspaniałych choreografów z całego świata. Byli to m.in : Kaelynn Harris, Nicklas Milling, Duc Anh Tran, Shaun Evernisto, Gabriel Francisco, Marcin Rębilas, Ela Osiejewska, Alan Piotrowski, Artur Frontczak, Sonia Felbur, Piotr Abramowicz, Justin fuentes, Alisa Tsitseronova, Baiba Klints, Wojtek Osiejewski, Krzysztof Chamera

Nicole zaraża swoje koleżanki i kolegów pasją do tego co robi, potrafi też mobilizować swoich podopiecznych i przyjaciół do ciężkiej i owocnej pracy.

 

Majka Stolarska

Tancerka, Instruktorka, choreografka w Studiu Tańca Up2Exellence. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła od najmłodszych lat. Początkowo związana była z tańcem towarzyskim jednak szybko zorientowała się , że Hip-Hop jest jej prawdziwą miłością. Przez wiele lat była wokalistką muzyczną biorąc udział w wielu festiwalach muzycznych oraz nagrała singiel na potrzeby Klubu Awangarda w Bydgoszczy. Ma nieskończone poczucie humoru oraz niewyobrażalny dystans do samej siebie co widać na pierwszy rzut oka. Na codzień jest bardzo pozytywną osobą, z którą nie da się nudzić! Swoim optymizmem zaraża nawet największych sztywniaków! Obecnie jest tancerką grupy WOLF GANG, z którą zdobyła II -vice mistrzostwo kraju w kategorii formacje powyżej 16 roku życia oraz wywalczony finał Mistrzostw Europy 2015 w Ostravie. Szkoliła się u najlepszych choreografów takich jak Kaelyyn Harris, Duc Anh Tran,Gabriel Francisco, Marcin Rębilas, Ela Osiejewska, Artur Frontczak, Wojtek Osiejewski, Krzysztof Chamera, Sonia Felbur. Wraz z grupą taneczną Wolf Gang brała udział w wielu wydarzeniach artystycznych dla m.in * Teledysk "Awangarda" gdzie była wokalistką utworu przy oprawie muzycznej dj Bart-e * Światowy Festiwal Optymizmu * Program Mam Talent Podczas każdego treningu wkłada dużo serca i osobowości co bardzo ceni u innych. Jest chodzącą muzyką i jej osobie nie umknie nawet najmniejszy dźwięk co powoduje nieustanny uśmiech na jej twarzy .

 

Ania Skowrońska

AniaAnia jest w naszym studiu od dwóch lat. Ma wyrazisty styl, niespotykaną dynamikę i ogromną wrażliwość młodego tancerza. Tworzy swoje choreografie i komponuje ruch, wykorzystując każdą przestrzeń i każdy dźwięk. Jest zeszłoroczną Mistrzynią Polski w solo hip-hop pow.16 lat oraz 12 zawodniczką Mistrzostw Świata w Rimini. Zaczęła tańczyć mając 3 lata pod kierunkiem mamy, nauczyciela tańca nowoczesnego w MDK-2 w Bydgoszczy najpierw disco dance potem jazz i taniec klasyczny. Jednak to hip-hop stał się jej codziennością, jej życiem. Mimo zdobytych medali i udziału w turniejach tańca o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej jest sympatyczną maturzystką, która każdą wolną chwilę poświęca swojej pasji. Lubi pracę z dziećmi, a dzieci lubią swoja młodą instruktorkę i jej dynamiczne ruchy . Ania reprezentuje również często nasze województwo występując charytatywnie na koncertach, festynach oraz w instytucjach kulturalno-oświatowych regionu.

 

Karina Ronaldowska

KarinaMoja przygoda z tancem zaczęła się w wieku 5 lat kiedy trafilam do p. Enii w grupie Dominutki. Następnie w wieku 6 lat trafiłam do grupy p. Joli Kazimierczak i tam przez następne lata zdobywalam kolejne szlify w tancu pod okiem trenerki i choreografow z Polski i calego świata. Czynnie biorę udział w zawodach organizacyjnych w kraju i zagranicą jako solistka, w duecie, mini formacji i formacji hopowej Wolf gang. Przez te lata próbowalam roznych sportow między innymi karate i plywania oraz roznych stylow tanecznych jednak to hip hop stal się moiim stylem w którym czuje się najlepiej.

 • 1.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg